Výtržek z kontextu

28. března 2014 v 12:43 | Děd Vševid |  Slashovat slashovat slashovat
V jedné zapadlé, zaflusané uličce, nacházející se v centru města, měla svou adresu jedna velice příjemná restaurace, jejíž jedinou nevýhodou bylo, že se nacházela právě v oné, již zmíněné uličce.
Byl to totiž právě jeden z těch cípů vesmíru, kde byste nepotkal živáčka, kdybyste se do těch končin, z naprosto iracionálních důvodů, náhodou někdy rozhodl podívat.Takoví lidé se sice vyskytli, ale většinou je již nikdo nikdy nespatřl, neboť jejich těla se teď nejspíš nalézají bezvládně ponořena v deratizačním láku.

Ulička však měla jednu velice zvláštní vlastnost. Každou noc, kolem jedné hodiny ranní, vyplyvla do této restaurace desítky lidí s dosud neznámou mírou intelektu, pochybné existence, jejíž živočišný druh se nám dodnes nepodařilo identifikovat.

Místní obsluha už byla dobře seznámena s faktem, že ulice celou noc usilovně sbírá sociální výkvěty našeho lidstva z intelektuálních kaváren a jiných nor, aby nebyla sama samotná jen s místní restaurací. Moc dobře totíž věděla, že kdyby byla restaurace zase sama samotinká jen s místní ulicí, zatloukla by vchod trámy s hřebíky a otevřela by zase v nějaké jiné, méně zapadlé, uličce.

V důsledku této nepsané dohody mezi ulicí a restaurací, byla restaurace nucena poskytovat své brilantní služby, místo přes den, v noci. Byl to tedy jediný pajzl čtvrté třídy, který si říkával restaurace, aby tím imponoval těm zákazníkům, které nemá. Experimentem však nebylo prokázáno, že by tato schizofrenní vlastnost našeho podniku, měla přímý vliv na schizofrenii našich konzumentů.

Místní obsluha nervózně stepovala za barem s pohledem hypnotizujícím hodinky, avšak indisponizující schopností je zastavit. Pomali se nám blížila, téměř již mýtická, jedna hodina ranní a s ní, každým krokem i sociálové, kteří se jako důchodci v Tescu, štosovali před vchodem, matlali opilecká srdíčka po oknech a zanechávali na nich otisky svých nosů vyhlížeje místo k sezení..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama