A už je to zase tady!

3. ledna 2014 v 3:57 | Silvestr |  Úchylky úchylky úchylové a úchylčata
A už je to zase tady. Jeden z těch naoko všedně běžných dní, kdy se však lidé začnou znenadání chovat jako blázni, jelikož musí jeden nástěnný kalendář vyměnit za jiný. Ano, Silvestr. Jeden asi ze čtyř dnů v roce, kdy si lidé řekli, že se k sobě zkusí chovat zase pro změnu také jednou hezky.

Člověk už vlastně ale ani dost dobře netuší, jak že se to vlastně dělá. Má jen jakousi matnou nekonkrétní představu, jejíž realizace ve výsledku spočívá v přeplněných nákupních centrech, kde lidé pomateně pobíhají s košíkem na kolečkách plným kalorií sem a tam od regálů k regálům, bezohledně do sebe vrážejí, strkají a navzájem na sebe pokřikují. Poté vysolí za tuto hromadu jídla celý balík, k němuž na pokraji všech psychických sil přišli tvrdou prací od úmoru k úmoru, usednou před televizi a vzápětí to celé spořádají.

Jinde se ke konzumaci potravin často ani nedostávají, vzhledem k omezené kapacitě žaludku a bezpodmínečnému snížení orientační schopnosti jedince vedoucí až k následnému celkovému kolapsu organismu. Aneb "ať táhne ten dementní rok už dohajzlu!"

Otázkou je, kdo ve skutečnosti vážně slaví odchod tohoto roku a příchod toho nového, jakožto možnost rozvíjet své životni dílo, které každý z nás započal a samosebou na něm usilovně pracuje.
Tato původně duchaplná myšlenka byla společností degradována tak dlouho, dokud se z toho nestal jen oficiálně státem uznávaný svátek, kdy se můžou všichni bez výjimky legálně opít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama