Uplatnění ekonomické teorie spotřebitele v praxi

20. prosince 2013 v 23:43 | E-kon(d)om |  Myslet, vymýšlet, vymýšlet si
Také se rozplýváte nad tím, jak to tu máme krásně a důvtipně vymyšlené? Že když se Vám rozbije jedna z mnoha dalších potencionálně rozbitelných součástek schovaných pod kapotou auta, jednoduše auto strčíte do servisu, kde Vám odeberou pár zelených papírků s čísly a naoplátku toho, Vám předají Vaši povoznou krabici jako ze škatulky.

Když se však mechanikům nedaří krabici zpojízdnit, vytrvale nad ní klejí fráze černé magie, díky čemuž obdržíte auto již plně funkční, bez již zmíněné poruchové součástky.

Vy se chvíli rozplíváte blahem, jak Vám autíčko parádně šlape, než si však uvědomí, že ho život auta bez té součástky tedy vůbec nebaví, a že bez ní tedy skutečně dál jezdit nebude.

Mírně rozladěni otevřete kapotu auta, když v tom spatříte, kromě valícího se dýmu, onu součástku, která tam ovšem není. Chvíli zoufale zkoušíte, zda-li klení a zběsilé gestikulování auto skutečně nespraví. Naštěstí se však v servisu Vás, auta i Vašich zelených papírků rádi ujmou a zmíněnou součástku nahradí chytře zakamuflovaným kusem plastu, který ovšem, kdyby pár lidí dělalo jenom svojí práci, mohl funkčně posloužit při výstavbě dětských hřišť.

Celý tento proces ještě několikrát bláhově opakujete, než si konečně uvědomíte, že zelené papírky můžete stejně tak snadno odevzdat pro změnu a velký úspěch zase někomu jinému. Dopravnímu podniku, což je ovšem jen mezikrok, neboť Vám výměnou za to zruší tu jedinou linku jezdící domů, jelikož ostatní ještě mají svá auta po servisech.
Takže nakonec své zelené papírky, které již ovšem nemáte, odkážete na dalších pět let dopředu jakési prodejně aut, kterou již teď z hloubi duše nenávidíte, za auto, které vlastně nepotřebujete.

Abyste tak nahnal finanční ztrátu, kterou Vám celý ten ošemetný postup připravil, budete zase ty kusy plastu do své práce strkat Vy. Tím zdaníte lidskou hloupost, abyste mohl s klidným svědomím odvést daň za tu svoji.

A tomu se, milí čtenáři, říká ekonomický koloběh, jenže neplatíme za své potřeby, nýbrž za svou hloupost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama